HISTORICKÉ MATERIÁLY  PROJEKTY  REALIZACE STAVEB  ZAHRADY A KRAJINA  O NÁS  KONTAKTY  OBCHODNÍ PODMÍNKY  VÝKUP  LETÁK
 
 
 


VÝKUP
Výkup historických stavebních materiálů a prvků se týká většinou těch materiálů či výrobků, které vznikly před 2. světovou válkou (tj. před r. 1939) s rozšířením na období tzv. Sorely, což zahrnuje 50. léta 20. století (socialistický realismus v architektuře). Pokud si nejste jisti stářím stavebních materiálů a prvků, rádi vám na základě zaslané fotografie poradíme.

V zásadě je výkup prováděn dvojím způsobem:
1. PŘÍMÝ VÝKUP – kdy prodávající prezentuje nabízené materiály telefonicky nebo nejlépe mailem. Zašle fotky a údaje o druhu zboží, použitém materiálu, množství, rozměrech, poškození či druhu patiny a případně o stáří (pokud je to prodávajícímu známo). Kupující na mail/dopis odpoví s případnou cenovou nabídkou výkupu. Pokud se dohodnou na ceně a ostatních podmínkách převzetí zboží, je sjednán termín odvozu a převzetí proběhne obvykle ve lhůtě do 1-4 týdnů (dle polohy zboží a jeho množství).

2. KOMISNÍ VÝKUP – kdy prodávající obdobným způsobem prezentuje nabízené materiály jako v bodě 1. Zprosředkovatel (Tradiční stavby s.r.o.) na jeho mail/dopis odpoví s nabídkou komisního výkupu, tj., že prodávající po konzultaci s námi stanoví jednotkovou cenu zboží nebo cenu za celý soubor a zboží může být následně obchodováno dvojím způsobem:

a) Zprostředkovatel převeze zboží na základě oboustranně podepsané komisní smlouvy na svůj sklad do Škvorce (případně jiný mezisklad) a po jeho prodeji nebo částečném prodeji bude sjednaná část ceny zaslána spolu s informací o prodeji prodávajícímu. Sjednaná marže zprostředkujícího je v tomto případě obvykle 35% (dle náročnosti přepravy a dle dohody) - pokud dopravu zboží zajišťuje zprostředkovatel nebo 20% - pokud dopravu zboží na sklad zprostředkovatele zajišťuje a hradí prodávající.

b) Zboží bude po oboustranné dohodě a podpisu komisní smlouvy ponecháno na skladě u prodávajícího a bude se prodávat prostřednictvím webových stránek zprostředkovatele tak, že kupující odebere přímo zboží u prodávajícího. Před odběrem uhradí kupující na účet Tradičních staveb s.r.o. celkovou cenu za zboží, následně si může na základě potvrzení zprostředkovatele o úhradě ceny zboží vyzvednout u prodávajícího. Jakmile kupující potvrdí, že zboží převzal v pořádku od prodávajícího, tak zprostředkovatel zašle sjednanou část ceny prodávajícímu. Sjednaná marže zprostředkovatele je v tomto případě 20% z celkové realizované ceny zboží.